POWRÓT
     2016-12-22 00:00:00

Jeśli PiS chce okazać dobrą wolę to niech wycofa policję sprzed Sejmu.


Ryszard Petru: Jeśli PiS chce okazać dobrą wolę to niech wycofa policję sprzed Sejmu
Ryszard Petru: Jeśli PiS chce okazać dobrą wolę to niech wycofa policję sprzed Sejmu

– PiS wyciąga rękę, a jednocześnie straszy więzieniem. Nazywa nasze działania działalnością przestępczą – skomentował oświadczenie polityków PiS ws. kryzysu w Sejmie Przewodniczący Nowoczesnej, Ryszard Petru.

Nieprawdą jest to, co mówi marszałek Kuchciński, że nie miał innego wyjścia. Mógł przywrócić posła do uczestnictwa w obradach Sejmu – nie zrobił tego. Mógł zarządzić przerwę i dokonać konsultacji – również tego nie zrobił.

Marszałek mówił nieprawdę, Prezydent Duda podczas spotkania też miał te wątpliwości. Nie było kworum na Sali Kolumnowej, nie wszystko było rejestrowane przez kamery i nie wszyscy posłowie mogli wejść na salę. Zdaniem Ryszarda Petru jedynym sposobem na przywrócenie normalności jest kontynuacja posiedzenia, które zostało przerwane w piątek i uchwalenie budżetu zgodnie z prawem.

Jeżeli ze strony PiS nie będzie żadnej chęci i otwartości do rozmowy, jeżeli Pan Marszałek dalej będzie się upierał, że wszystko było zgodne z prawem, a nie było, to Nowoczesna nie widzi innego sposobu jak kontynuowanie protestu, aż do skutku. Nie może być tak, że najważniejsza ustawa w Polsce, czyli ustawa budżetowa nie jest przyjęta przez parlament zgodnie z prawem.

Jeśli PiS chce okazać dobrą wolę to niech wycofa policję sprzed Sejmu i zlikwiduje barierki. Oczekuję dzisiaj spotkania z posłem Kaczyńskim, jeśli do niego nie dojdzie to będzie oznaczać, że wyciągniętej ręki przez PiS jest pustym gestem. Nie widzę jakiejkolwiek chęci w PiS w dążeniu do normalności. Z przerażeniem stwierdzam, że Polska będzie pogrążała się w chaosie – mówił lider Nowoczesnej.

Pani Premier mówi o poprawiających się wskaźnikach gospodarczych, a tymczasem jest kompletnie odwrotnie. Z kwartału na kwartał spada tempo wzrostu. Polska gospodarka wygląda coraz gorzej za rządów PiS. Ryszard Petru obawia się, że kolejne kwartały mogą być jeszcze gorsze. W tym chaosie przedsiębiorcy boją się inwestować. Ustawa budżetowa, która nie została przyjęta zgodnie z prawem budzi ryzyko, że wiele osób może ją kwestionować w sądach. Wszystkie ustawy, które są przyjmowane w tym trybie są uznawane za nieważne i mogą być zaskarżane w przyszłości.

W sprawie propozycji powołania funkcji lidera opozycji Ryszard Petru skomentował: – PiS powinien się zająć sobą, a nie opozycją. Razem z PO koordynujemy działania związane z protestem. W fundamentalnych kwestiach, jeżeli wymaga tego racja stanu współpracujemy. Mamy apel do posła Kaczyńskiego, aby się już nami nie zajmował i nie urządzał nam życia.


/fot.arch.redakcji//nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION