POWRÓT
     2016-10-12 00:00:00

Kto wygra - polska armia, czy związany z min. Macierewiczem amerykański lobbysta?


Na wtorkowej konferencji w Sejmie Ryszard Petru skomentował chaos w MON ws. śmigłowców Caracal i Black Hawk. - Jak prowadzi się negocjacje to należy poinformować kontrahenta o tym, że zerwie się rozmowy, a nie wywoływać skandal dyplomatyczny. Po co nam kolejny konflikt w UE? – mówił Przewodniczący Nowoczesnej.

Mamy wywołany skandal dyplomatyczny i sytuację, w której była prowadzone rozmowy negocjowane, które nagle zostały zerwane. Im więcej wyjaśnień ze strony rządu w tej sprawie, tym więcej pytań.

Ryszard Petru powiedział: - Komuś, kto z dnia na dzień rezygnuje z Caracali, a za chwilę chce kupić inne śmigłowce, nie można ufać. Mam obawy, że to widzimisię ministra. W związku z zakupem śmigłowców Black Hawk Nowoczesna pyta Ministra Macierewicza:

Co z offsetem? Czy było to wcześniej negocjowane? Jak długo trwały te rozmowy? Jakie są straty związane z zerwaniem negocjacji z Francją? Antoni Macierewicz musi to wyjaśnić.

Offset to miejsca pracy, możliwość rozwoju naszej myśli technologicznej. - Mam obawę, że o tym się w ogóle nie myśli, a konferencje, które się teraz odbywają to czysta zagrywka PR-owa PiS-u – skomentował Ryszard Petru.

Polska ma bardzo złą prasę. Jarosław Kaczyński wypowiadając się ostatnio dla zagranicznych mediów jeszcze ją pogorszył. Dodatkowo przez sprawę z Caracalami Prezydent Francji nie chce przyjechać do Polski. W świat idzie sygnał, że Polska to niepoważny kraj.
/nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru

/nowoczesna.org/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION