POWRÓT
     2017-05-11 00:00:00

Niech komisja śledcza wyjaśni niejasności ws. przetargu na caracale.


Wniosek o powołanie Komisji Śledczej do zbadania działań podejmowanych przez organy administracji rządowej dotyczących procesu zakupu wielozadaniowych śmigłowców i zerwania kontaktów na śmigłowce Caracal. złożyli wczoraj do Marszałka Sejmu posłowie Nowoczesnej, PSL i UED.

– Afera dotycząca przetargu na caracale i udziału w niej doradcy min. Antoniego Macierewicza Wacława Berczyńskiego to jedna z największych afer w ostatnich latach. Najprawdopodobniej mamy do czynienia ze złamaniem prawa, gdy osoba nieuprawniona miała dostęp do dokumentacji przetargowej – powiedział w Sejmie (10.05) poseł Adam Szłapka. Poseł przypomniał, że to sam Berczyński informował, że to dzięki niemu został „wykończony” przetarg na zakup śmigłowców wartych kilkanaście miliardów złotych.

Według wnioskodawców należy sprawdzić, z kim Wacław Berczyński miał kontakt w czasie trwania przetargu, jakie są źródła pochodzenia jego majątku, czy były wobec niego prowadzone jakieś działania obcych wywiadów i służb? Ważnym wątkiem do zbadania przez Komisję Śledczą jest, że Berczyński w latach 1968-1981 był członkiem PZPR, co oznacza, że powinien być objęty ustawą dezubezikacyjną.

Wniosek o powołanie Komisji Śledczej do zbadania afery związanej z przetargiem na caracale podpisali posłowie Nowoczesnej, PSL, Unii Nowoczesnych Demokratów i posłowie niezależni.

/fot.redakcja//nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION