POWRÓT
     2017-01-24 00:00:00

Nowoczesna za ograniczeniem liczby kadencji, ale tak, by prawo nie działało wstecz.


Nowoczesna była zwolennikiem tego, aby ograniczyć kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz posłów, ale nigdy nie mówiliśmy, żeby robić to wstecz i nigdy nie przyłożymy ręki do zmian prawa wyborczego, które daje szanse PiS-owi na większą władzę w Polsce – powiedział Ryszard Petru na konferencji w Szczecinie. Wraz z liderem Nowoczesnej z miediami spotkali się posłowie Piotr Misiło i Radosław Lubczyk.

Przewodniczący Nowoczesnej podkreślił, ze ugrupowanie nie zgadza się na łączenie wyborów samorządowych z parlamentarnymi.

Ponadto Ryszard Petru zaapelował do wicepremiera Morawieckiego, żeby ten nie fałszował statystyk – Żeby nie mówił o tym, że jak nie pasują mu fakty, to trzeba je zmienić. Na zeszły rok obiecywał nam wysoki wzrost gospodarczy, był znacznie niższy, bo polscy przedsiębiorcy nie chcą inwestować w tak niepewnych czasach. Morawieckiemu to się nie podoba i zwala na Eurostat, GUS, że źle liczy. Wykazuje się przy tym olbrzymią niewiedzą, bo jeżeli są nawet korekty w fakturach VAT, to one nie wpływają na wzrost PKB, tylko na strukturę – skomentował sprawę przewodniczący Nowoczesnej i dodał – Osoba, która mówi, że nie pasują mu dane i trzeba je zweryfikować, bo gospodarka zwalnia, pokazuje, że fałszerstwo jest sposobem na rozwiązywanie problemów Polski.


/fot.arch,redakcji//nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION