POWRÓT
     2016-10-20 00:00:00

Przez PiS w przyszłym roku zadłużenie każdego Polaka wzrośnie o prawie 1580zł .


- Ten budżet przyniesie pomoc tylko niektórym, ale niestety stracimy na nim wszyscy. To nie jest budżet rozwoju, tylko przetrwania i koncert pobożnych życzeń PiS-u – skomentowały posłanki Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska i Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas konferencji w Sejmie ws. przyszłorocznego budżetu państwa.

Budżet na przyszły rok to zawyżone PKB, przestrzelona inflacja i życzenia rosnących inwestycji, które pod rządami PiS spadają.

Nowoczesna miała rację mówiąc rok temu, że PiS nie da rady zrealizować swoich obietnic. W ocenie Pauliny Hennig-Kloski nic nie wskazuje na to, że np. kwota wolna od podatku miałaby wzrosnąć. Dodatkowo PiS zrezygnował z przewalutowania kredytów CHF oraz zmniejszenia VAT do 22%, a zaczął planować wprowadznie chaosu w systemie emerytalnym i podatkowym.

PiS wszystko robi na kredyt, najpierw wydaje pieniądze, a potem zastanawia się jak je zarobić. Już dziś podatnicy płacą 30 miliardów złotych nie na inwestycje, nie na programy społeczne, nie na rozwój gospodarki, ale na obsługę bieżącego zadłużenia. - Zrealizowane obietnice to karykatury tego, co zapowiadał PiS w kampanii wyborczej, chodzi m.in. o 500+ oraz darmowe leki dla seniorów – mówiła posłanka Nowoczesnej.

60 miliardów deficytu planowanego na 2017 rok oznacza, że każdego mieszkańca Polski PiS zadłuży w przyszłym roku na prawie 1580 złotych. - Budżet, który przedstawił rząd to budżet, na którym niewielu zyska dzisiaj, ale wszyscy stracą za kilka lat – skomentowała Gasiuk-Pihowicz.

Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała: Sumę długów zaciąganych przez rząd i tego okupu, który każdy z nas, Polaków, będzie płacił co roku w nowych lub wyższych podatkach na partyjne fantazje PiS proponuję nazwać “Kaczorowym”.

Jak podała posłanka Nowoczesnej, w przyszłym roku koszt “Kaczorowego” na każdego Polaka wyniesie około 1800 złotych. Przykładowo, rodzina z dwójką dzieci zapłaci aż 7 tysięcy złotych. O tysiąc złotych więcej niż dostanie z programu “500+”.

Ten budżet powstaje w chaosie, PiS przekłada z jednej kieszeni do drugiej. - Budżet na 2017 r. to budżet pisany na kolanie – podsumowała Hennig-Kloska.


/fot.arch.redakcji//nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION