POWRÓT
     2016-12-21 00:00:00

Ryszard Petru: jeśli nic się nie stało, to dlaczego cały Sejm jest otoczony policją?


– Tak długo, jak nie będzie nowego posiedzenia Sejmu i ustawa budżetowa nie będzie na nowo rozpatrywana, tak długo będziemy protestować w różnych formach. Nie odpuścimy, bo oni się w końcu ugną. Ustąpią. – powiedział Ryszard Petru lider Nowoczesnej na wtorkowym proteście przed Sejmem, który trwa już od piątku.

Manewr podjęty dnia 17 grudnia, który wykluczył posła PO, Michała Szczerbę, z posiedzenia, zmiana Sali Plenarnej na Salę Kolumnową oraz 236 posłów PiS-u, których głosy liczone były przez ich pracowników – to bardzo poważna groźba wobec opozycji. – Nie zgadzamy się na to, aby pewnego dnia grupa posłów z PiS-u spotkała się w jakimś miejscu i zmieniła nam Konstytucję. – podsumował we wtorek Ryszard Petru.

– To, co oni robią, to jest gra pozorów. Udają, że się nic nie stało. Tylko, jeśli nic się nie stało, to dlaczego cały Sejm jest otoczony policją? Dlaczego cały Sejm jest zmilitaryzowany? – pytał lider Nowoczesnej – To żadne ustępstwo. To normalność. Nie możemy normalności traktować jako ustępstwa. – dodał.

/fot.redakcja//nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION