POWRÓT
     2016-11-20 00:00:00

Ryszard Petru: Konstytucja dla Biznesu to fikcja.


W piątek Ryszard Petru odniósł się do deklaracji wicepremiera Morawieckiego zawartych w Konstytucji Dla Biznesu. – To tylko kolejna prezentacja. Hasła PiS są sprzeczne z rzeczywistością, bo nie realizują m.in. zasady „prawo nie działa wstecz”. – powiedział lider Nowoczesnej i skomentował również planowane zmian w OFE zaproponowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

W PiS doskonale wiedzą, że w budżecie brakuje środków na ich niemożliwe do spełnienia obietnice, szukają nowych podatków, dlatego teraz planują przejęcie spółek w ramach OFE. – To skok na nasze oszczędności i po prostu kradzież. To największa nacjonalizacja, porównywalna do zasad bolszewickich. – ocenił w piątek Ryszard Petru i dodał – Prywatne firmy działające w ramach portfela OFE zostaną przejęte przez państwo zarządzane zgodnie z polityczną tezą PiS. Szykuje się kolejny napływ Misiewiczów. Apeluję do Polaków, by dali wyraz dezaprobaty, bo PiS przejada nasze przyszłe emerytury!

Przewodniczący Nowoczesnej odniósł się również do deklaracji zawartych w Konstytucji dla Biznesu ogłoszonej przez wicepremiera M. Morawieckiego. To fikcja. Przykłady? Deklarację wprowadzenia zasady „co nie jest zabronione jest dozwolone” Nowoczesna postulowała jeszcze w kampanii wyborczej. – W tym czasie PiS wprowadza ustawę o obrocie ziemią, ograniczając de facto obrót ziemią, przygotowuje ustawę ograniczającą liczbę aptek, planuje wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. – powiedział R. Petru.

– Pod rządami PiS Polska nie uchodzi za kraj stabilny do inwestycji, polska gospodarka zwalnia – mówił R. Petru – Tłumaczenia, że za zwolnienie gospodarki odpowiadają przedsiębiorcy związani z opozycją, są niedorzeczne. J. Kaczyński nie wie, jak funkcjonuje gospodarka rynkowa. To, co PiS robi z gospodarką, jest antypolskie. – podsumował przewodniczący Nowoczesnej i dodał – W takiej sytuacji za 3 lata czeka nas recesja.Deklaracje z Konstytucji dla biznesu Morawieckiego vs. realne działania rządu PiS

Deklaracja #1 Zasada co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone

JAK JEST NAPRAWDĘ:

Jednocześnie PiS coraz więcej reguluje i zakazuje, np.:

o przyjęta ustawa o obrocie ziemią,

o przygotowywana ustawa, która przewiduje ograniczenie liczby aptek,

o zapowiadany zakaz handlu w niedzielę.

Represje Inspekcji Transportu Drogowego wobec Ubera (aplikacja nie jest regulowana polskim prawem – nie jest też zabroniona) i zapowiadana ustawa zaostrzająca warunki dla przewozu osób.

Deklaracja #2 Zasada domniemania niewinności przedsiębiorców

JAK JEST NAPRAWDĘ:

propozycja Ziobry dot. wprowadzenia do prawa instytucji tzw. „konfiskaty rozszerzonej”, dzięki której możliwe będzie np. orzekanie przepadku składników i praw majątkowych przedsiębiorstwa służącego do popełnienia przestępstwa.
Pokazowe zatrzymania przedsiębiorców.

Deklaracja #3 Zasada pewności prawa

JAK JEST NAPRAWDĘ:

Ciągłe zmiany interpretacji podatkowych.
W lipcu przyjęto niezgodną z prawem UE ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej, we wrześniu uruchomiono pobór podatku; pobór zawieszony po 3 tygodniach po komunikacie KE.
Ustawa o OZE.

Deklaracja #4 Zasada bezstronności i równego traktowania/ poszanowania uczciwej konkurencji

JAK JEST NAPRAWDĘ:

Wprowadzając podatek handlowy MF oficjalnie mówiło o faworyzowaniu polskiego małego handlu względem dużych sieci handlowych.
Wspieranie nierentownych kopalni.
Utrudnianie życia konkurencyjnym wobec węgla branżom, np. OZE.

Deklaracja #5 Nowe zasady tworzenia prawa: konsultowanie projektów aktów prawnych, zasada ograniczania obciążeń adresatów przepisów, ocena skutków ustawy (tzw. tarcza deregulacyjna)

JAK JEST NAPRAWDĘ:

PiS już wprowadził i regularnie stosuje nowe zasady tworzenia prawa:

Rekordowe tempo procedowania ustaw.
Ignorowanie wniosków z konsultacji i opinii ekspertów, np. w przypadku podatku handlowego.
Brak namysłu nad skutkami ustawy.

/nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru - Konstytucja Biznesu


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION