POWRÓT
     2016-11-30 00:00:00

Ryszard Petru o kwocie wolnej od podatku.


Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

Program Wicepremiera Morawieckiego można zatytułować "Jak złupić Polaków nie mówiąc im tego". Rok po zaprzysiężeniu rządu Beaty Szydło można śmiało powiedzieć - nie dali rady. Naobiecywali, nie policzyli, a teraz szukają sposobów jak nie wywiązać się z pozostałych obietnic wyborczych i jak złupić Polaków, aby sfinansować to, na co nie było ich stać.

To kolejna karykatura obietnic wyborczych PiS - obiecali 8500 zł kwoty wolnej wszystkim Polakom. Pan Prezydent i PiS w kampanii wyborczej, a Premier Szydło w expose. Jak można cokolwiek planować w kraju gdzie każdy członek rządu mówi co innego? Jak można funkcjonować w kraju, gdzie zmiany podatkowe dokonywane są w ciągu kilku dni?

Wyższa kwota w wysokości 6,6 tys. zł trafi tylko do osób dorabiających i pracujących w niepełnym wymiarze, nie dostaną jej nawet osoby pracujące na najniższym wynagrodzeniu. Nie o tym mówi postanowienie TK. Ta propozycja dotyczy tych, którzy zarabiają do 916 złotych miesięcznie. A jednoczenie podniesie podatki dla bardziej przedsiębiorczych. Jak to się ma do zapewnień o promowaniu przedsiębiorczości i innowacyjności? Ciekawe to wsparcie poprzez dobijanie. Na tym właśnie polega polityka PiS.

Czy ktoś to w ogóle policzył? Czy ktoś policzył ile mniej pieniędzy wpłynie w przyszłym roku do kasy NFZ? Kwota wolna w wysokości 6600 zł trafi do osób pracujących w niepełnym wymiarze, które płacą składkę na NFZ do wysokości podatku, a więc będzie realizowana głównie kosztem ubezpieczenia zdrowotnego. Czy ministerstwo ma zamiar wskazać źródło finansowania tej obietnicy, źródło uzupełnienia dziury w NFZ, która powstanie? Czy PiS dalej będzie realizować swoje obietnice, zwiększając zadłużenie państwa?

Kwota wolna powinna być równa dla wszystkich. Osoby zarabiające więcej często ponoszą wyższe koszty utrzymania swojego miejsca pracy związane z dojazdem do pracy, podnoszeniem kwalifikacji, niekiedy utrzymaniem dodatkowego miejsca zamieszkania. Tych kosztów nie mogą odliczyć sobie od podatku, stąd potrzebna rekompensata choćby w drobnej kwocie wolnej. Tak samo osobom samo zatrudniającym się kwota wolna rekompensuje brak urlopu. PiS nie chce tego widzieć.

Oczekujemy od Premiera Morawieckiego by w końcu powiedział jak będzie wyglądał kompleksowy system podatkowy po reformie PiS. Co jeszcze planujecie?

czy zniknie możliwość wspólnego rozliczania się małżonków?
czy znikną ulgi prorodzinne?
czy to prawda ze podniesiecie podatki do 40%?
czy to prawda ze planujecie podwyżkę VAT do 27% jak na Węgrzech • czy zniknie 19% pit?
czy podniesiona zostanie akcyza na samochody używane?

Oczekujemy od rządu profesjonalizmu, a na razie mamy tylko chaos./nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru - Kwota wolna od podatku.

/nowoczesna.org/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION