POWRÓT
     2016-10-02 00:00:00

Ryszard Petru we Wrocławiu.


Podczas wystąpienia otwierającego sobotnią Radę Krajową Nowoczesnej, Ryszard Petru podsumował dotychczasowe działania rządu PiS. – To najbardziej niekompetentna ekipa od 26 lat. – mówił przewodniczący partii.

PiS bankietuje w Polsce już od 10 miesięcy. Żądza władzy przesłania potrzeby przeciętnych Polaków, a żądza stanowisk spycha na trzeci plan myślenie o państwie i obywatelach. PiS zostały tylko 3 lata aby pożyć, wydrenować państwo, załatwić pracę wszystkim znajomym ze szkoły, z podwórka, nie wspominając o koleżankach i kolegach z apteki.

Nie znam dobrze zarządzanego kraju, którym rządzą pomazańcy. – Nie wiem czy Prezes Kaczyński ma dar uzdrawiania, nie wiem czy ma dar namaszczania, ale na pewno ma dar obsadzania – powiedział Ryszard Petru.

W szkołach jest chaos – dzieci nie wiedzą, co się będzie dalej z nimi działo. Minister Zalewska to synonim chaosu.

Minister Spraw Wewnętrznych, który popiera demonstracje ONR, a jednocześnie zabrania nam demonstrować 11 listopada. Nie będzie nam żaden minister Błaszczak mówił, na które marsze możemy chodzić, a na które nie.

Minister rozwoju, którego jedyną zaletą jest najlepsza w całym rządzie prezentacja. A jak zapytać gdzie ustawa o działalności gospodarczej, gdzie nowa ordynacja podatkowa, gdzie nowy kodeks pracy – nie ma odpowiedzi. Rządzenie to nie jest prezentacja. To podejmowanie trudnych decyzji.

Minister Obrony Narodowej, który powinien nazwać swój resort ministerstwem kłamstwa smoleńskiego. Antoniego Macierewicza chyba mało kto traktuje poważnie, jedyne czym się zajmuje to budowanie siły politycznej na tragedii tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Minister Ziobro, który w ramach osobistej zemsty wysyła do lekarzy o 6 rano CBA, po to aby wykonać osobistą zemstę. To ten, którego zastępca traktuje sędzię jak swojego podwładnego. To ten, który w ramach wymiany kard w sądach, będzie chciał obsadzić wszystkie stanowiska sędziami posłusznymi PiS-owi.

Cały rząd powinien zostać zrekonstruowany, bo jak widać po ostatniej pseudorekonstrukcji – Misiewicze jak bankietowały tak bankietują.

Ryszard Petru zapowiedział również, że Nowoczesna będzie wspierać kobiety w protestach dot. aborcji.

W Polsce dzisiaj zagrożone są podstawowe prawa kobiet. Jeszcze nigdy w najnowszej historii nie było tak realne, aby kobieta nie mogła usunąć ciąży kiedy zagrożone jej zdrowie, a w praktyce również życie. Jeszcze nigdy nie było tak, że lekarz może być wtrącony do więzienia za prowadzenie ciąży z in vitro. – Jako Nowoczesna będziemy popierać protesty kobiet. To ważne aby w całej Polsce dać mocny sygnał sprzeciwu wobec łamania podstawowych praw kobiet – powiedział Ryszard Petru.

Nowoczesna nie chce jedynie odsunąć PiS od władzy. Chce również wprowadzić nowy ład:

ograniczyć władzę prezydenta
ograniczyć liczbę kadencji posłów do dwóch.
zwiększyć udział w podatku PIT i CIT samorządów
ograniczyć liczbę kadencji prezydentów i burmistrzów do dwóch kadencji
zlikwidować urzędy wojewódzkie oraz część agencji i urzędów państwowych
wszyscy rodzice będą mogli posłać dzieci do żłobka i przedszkola
zmienić program zasiłków rodzinnych 500+, by nie trafiały do najbogatszych i usuniemy wszelkie niesprawiedliwości, które będą w tym programie
zmienić kartę nauczyciela, by można było premiować najlepszych nauczycieli i zwalniać złych
wprowadzić przyjazny rozdział państwa i kościoła
umożliwić zawieranie związków partnerskich
obniżyć stawkę PIT do 16 %
wprowadzić zasadę: co nie jest zabronione jest dozwolone
wprowadzić zasadę wiążącej interpretacji podatkowej. zlikwidujemy przywileje różnych grup zawodowych i społecznych
nie dopłacać do nierentownych państwowych firm
istotnie ograniczyć kolejki w ochronie zdrowia
dostosować system edukacji do rynku pracy

– Nie będzie naszej zgody na PiS-owską sitwę. Nie będzie naszej zgody na niekompetencje i chaos. Nie będzie naszej zgody na łamanie praw kobiet. Mam nadzieje, że cała Polska myśli podobnie jak my – podsumował lider Nowoczesnej./nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru

/nowoczesna.org/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION